Afgelopen week heeft vrouwvriendelijke datingapp Bumble bekendgemaakt de sprong naar de beurs te wagen. Het bedrijf wordt geleid door de oprichter, Whitney Wolfe, die Bumble halverwege haar twintigste oprichtte in 2014 en een van de meest spraakmakende vrouwelijke ondernemers werd. De app is uniek door de eis dat vrouwen binnen 24 uur na een match gesprekken met mannen moeten beginnen.
Na een bomvolle IPO kalender in de laatste maanden van 2020 staat de volgende opvallende beursnotering alweer klaar. Het is dan ook alweer bijna een maand geleden dat de unicorn notering van Airbnb plaatsvond. Bumble probeert die leegte op te vullen en wordt daarmee de eerste grote IPO van een social media bedrijf sinds jaren.
Online dating is booming
Het afgelopen decennium is online dating de norm geworden voor millenials en jongere generaties, waarin vooral Tinder de dienst uitmaakte. Bumble heeft inmiddels naam gemaakt als vrouwvriendelijk alternatief op Tinder. Inmiddels is het het nummer 2 dating platform na Tinder, en poogt meer oprechte, minder intimiderende dating ervaring te bieden die vrouwen de controle geeft.
De verwachtingen zijn hooggespannen gezien de enorme impuls die COVID-19 heeft gegeven aan online dating en het feit dat aandelen van concurrent Match (MTCH) het afgelopen jaar spectaculair zijn gestegen. Een mogelijke voorbode dat investeerders staan te popelen om een aandeel in Bumble te verkrijgen.
Blackstone erkent potentieel
Blackstone erkende al eerder het potentieel van de dating-app en kocht in 2019 een meerderheidsbelang in Bumble dat het bedrijf waardeerde op 3 miljard dollar.
Volgens de officiele documenten gaat Bumble naar de beurs voor een bedrag van 100 miljoen dollar. De verwachting is echter dat dit een schijntje is van de werkelijke beurswaarde. Volgens Bloomberg streeft Bumble naar een waardering van niet minder dan 8 miljard dollar.
Levert dat nou wat op zo’n dating-app?
De beursdocumenten onthullen dat Bumble in 2019 488,9 miljoen dollar aan inkomsten genereerde. Dit is een stijging van 35,8% ten opzicht van het jaar ervoor. Het bedrijf genereerde een totale omzet van 376,6 miljoen dollar tussen 29 januari 2020 en 30 september 2020. Bumble heeft 42 miljoen maandelijkse gemiddelde gebruikers en 2,4 miljoen betalende gebruikers, volgens de filing. Het bedrijf verdiende gemiddeld in 2019 26,84 dollar per betalende gebruiker.
De samenstelling van de raad van bestuur is in ieder geval net zo vrouwvriendelijk als de app zelf, deze bestaat namelijk voor meer dan 70% uit vrouwen.